Tıkanmaz Elek Çeşitleri,Tıkanmaz Elek, flex elek, avrupa elek, Tıkanmaz elek imalatı
Tıkanmaz Elek Çeşitleri

Tıkanmaz Elek Çeşitleri

Tıkanmaz elek yüzeyleri yan yana sıralanmış dalgalı tellerden oluşmaktadırlar. 5 çeşit olarak aşağıda incelenebilir.

TIKANMAZ ELEK ÇEŞİTLERİ:

Diagonal Arp Tipi Elek
 
              Diagonal arp tipi elek de istenilen gözenek açıklığını oluşturacak şekilde burkulmuş teller karşılıklı olarak birbirinden bağımsız yerleştirilerek kare formunda gözenekler oluşturur.
             
              Tellerin birbirinden bağımsız olması nedeniyle, elekten geçirilen parçacıklar tarafından üretilen şok, titreşim farklılıklarına yol açar ve bu da ince malzemeler arasında sıkıca sıkışmayı engeller.
 
Bu tip elekler titreşimli elek makinalarında kullanılmak üzere dizayn edilmiştir.
Normal dokuma eleklere göre avantajları;
Bu tip elekler ince, nemli veya killi malzemelerin elek yüzeyini tıkamasını engeller.
Malzemelerin üst üste gelerek ezilmesinden kaynaklanan elek yüzeyi tıkanmalarını azaltır veya tamamen yok eder.
Küçük ebatlı titreşimli eleklerin verimini arttırır.
Çok aşındırıcı ince malzemelerin ıslak elekten geçirilmesine izin verir, güçlendirilmiş seriden seçildiğinde eşsiz aşınma direnci sağlar.
 
Piano Tip Tıkanmaz Flex Elek 
 
 Bu tip elekde ise sadece tamamen düz teller kullanılarak uzun boşuklar elde edilmiştir. Bu eleğin telleri burkulmadığı için çok çesitli malzemelerden seçilerek yapılabilir. 
 
T Arp Tipi Tıkanmaz Flex Elek 
 
 T Arp tipi tıkanmaz flex elek diagonal eleklerin tıkanma ve birikme problemlerini çözmek için uygun olmadığı veya büyük boyutlu materyallerin içinde bulunan küçük materyellerin boyutlandırılması için yeterince rijid olmadığında T arp tipini öneriyoruz.
Diagonal tip elekte elenen malzeme değişik açılarda birbirinden bağımsız elek tellerinin üzerine çarparak titreşimde bir fark yaratıyordu. T arp tipi tıkanmaz flex elek de ise birbirini izleyen ,  burkulmuş ve değişik tel çaplarındaki düz teller titreşimin genliğinde değişik varyasyonlar yaratır. Bunun nedeni elek oluşturulurken düz teller daha gergin burkulmuş tellerin ise daha gevşek bırakılmasıdır. 
 
Dalgalı Tip Tıkanmaz Flex Elek
 
 Çok tıkayıcı malzemenin elenmesi söz konusu olduğunda dalgalı tıkanmaz elek diğer eleklere göre daha verimli çalışabiliyor. Dalgalı olarak kırılan teller paralel biçimde ağaşıdaki şekilde görüldüğü üzere yine kauçuk yardımıyla birleştirilmiştir. Bu tip eleğin gözenek açıklığı şekildeki w değeri olarak alınır. Bu tip elek genellikle 1.5 – 6 mm eleme istenildiğinde kullanılır.
 
Dalgalı Çift Telli Tip Tıkanmaz Flex Elek
 
 Diagonal tip elekle ayni şekilde olan bu tip elekler daha ağır koşullarda mukavemet   kazanması için normal dizilişin yanında ekstra bir sıra daha tel atılarak oluşturulur.
 
 


SETAŞ GRUBU   Tıkanmaz Elek Çeşitleri

 
KESTAŞMAK markasıyla kuruluşundan bu yana, sektördeki deneyimini ve başarısını “kalite, hizmet ve sürdürülebilirlik” kavramlarıyla birleştirerek, kusursuz hizmet anlayışıyla kanıtlamış bir firmadır. Tıkanmaz Elek Çeşitleri hizmetimizde de size uygun çözümler sunacaktır.
 
KESTAŞMAK olarak hedeflerimiz; "Kalitenin sürekliliğini sağlamak" ve "Müşterilerimizi tüm süreçlerimizin merkezinde tutarak, onların isteklerini zamanında ve kaliteli olarak karşılamak" anlayışıyla inovatif ürünler ve servisler geliştiren, sanayiye ve paydaşlarına değer katan, dinamik bir çözüm ortağı olmaktır.
 
Müşteri memnuniyetini her zaman kendisi için hedef edinen  SETAŞ GRUBU  +90 (312) 353 86 16 numaralı çağrı merkezimizden hemen arayabilir ve detaylı bilgi ve teklif alabilirsiniz.