Çelik Elek İmalatı,Çelik Elek İmalatı, Elek imalatı Ankara, Flex Çelik Elek imalatı fiyat
Çelik Elek İmalatı

Çelik Elek İmalatı


Çelik Elek İmalatında Neden Kestaşmak tercih edilmelidir?

Eleme yüzeyinin üstündeki poliüretan bantlar, en yüksek aşınma derecesine maruz kalmaktadır. Yüksek aşınmaya dayanıklı olan bu poliüretan ömrü bu nedenle neredeyse sınırsızdır.
Normal çelik eleklere oranla %30 daha verimlidir.
Vulkanize edilmiş poliüretan bantlar, çözgü telleri ile tek bir ünite oluşturarak ince parçacıklarla teller arasındaki sürtünmeyi engeller, böylece elek ömrü uzar.
Bu tip çelik elek imalatları ile ince, nemli veya killi malzemelerin elek yüzeyini tıkanmamasını engellenir. 
Malzemelerin üst üste gelerek ezilmesinden kaynaklanan elek yüzeyi tıkanmalarını azaltır veya tamamen yok eder. 
Küçük ebatlı titreşimli eleklerin verimini arttırır. 
Çok aşındırıcı ince malzemelerin ıslak elekten geçirilmesine izin verir, güçlendirilmiş seriden seçildiğinde eşsiz aşınma direnci sağlar. 
Fonksiyonelliği ve uzun ömürlü olması açısından poliüretan dökümler dikey veya yatay taşıyıcılar üzerine denk gelmesine çok dikkat edilmelidir. 
Saz eleklerin gergin olmasına titizlikle dikkat edilmesi gerekmektedir.
Bu dizayn ayrıca dokunma işlemi sırasında oluşan tel stresini azaltır ve bu sayede elek daha esnek olur ve titreşim kalitesi artar.
Size göstereceğimiz aşağıdaki şablondaki gibi ölçü alınması gerekmektedir.

Örnek : Gözenek Aralığı - Çelik Elek Tel Çapı - Açık Elek Alanı

 

Gözenek [mm]

Tel Çapı [mm]

Açık Elek Alanı [%]

3 mm

1,8 mm

50%

4 mm

2 mm

47%

4,5 mm

2 mm

50%

5 mm

2 mm

52%

5,5 mm

2 mm

54%

7 mm

2,2 mm

60%

10 mm

3 mm

48%

 SETAŞ GRUBU   Çelik Elek İmalatı

 
KESTAŞMAK markasıyla kuruluşundan bu yana, sektördeki deneyimini ve başarısını “kalite, hizmet ve sürdürülebilirlik” kavramlarıyla birleştirerek, kusursuz hizmet anlayışıyla kanıtlamış bir firmadır. Çelik Elek İmalatı hizmetimizde de size uygun çözümler sunacaktır.
 
KESTAŞMAK olarak hedeflerimiz; "Kalitenin sürekliliğini sağlamak" ve "Müşterilerimizi tüm süreçlerimizin merkezinde tutarak, onların isteklerini zamanında ve kaliteli olarak karşılamak" anlayışıyla inovatif ürünler ve servisler geliştiren, sanayiye ve paydaşlarına değer katan, dinamik bir çözüm ortağı olmaktır.
 
Müşteri memnuniyetini her zaman kendisi için hedef edinen  SETAŞ GRUBU  +90 (312) 353 86 16 numaralı çağrı merkezimizden hemen arayabilir ve detaylı bilgi ve teklif alabilirsiniz.